Wszystkich pragnących pogłębienia relacji z Bogiem zapraszamy na dzień skupienia wprowadzający w modlitwę ciszy.  Spotkanie odbędzie się w sobotę 20. czerwca 2020 w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym „WIĘŹ” w Starogardzie Gdańskim, ul. Wodna 4.

Modlitwa Jezusowa jest jedną z form modlitwy kontemplacyjnej. Zaprasza do zejścia w głąb swojego serca i praktykowania prostoty w życiu duchowym. Cisza i trwanie w obecności Bożej powoli zastępuję zgiełk codziennego życia. Modlitwa przenika do serca, wycisza i pozwala skupić się na istocie życia – miłości Boga, który jest bliżej niż oddech. Skupienie weekendowe jest wprowadzeniem w praktykę modlitwy Jezusowej. Przeżywa się ją w milczeniu.

Zapraszamy tych, którzy już zasmakowali modlitwy Jezusowej oraz wszystkich, którzy chcą jej doświadczyć lub są na drodze poszukiwania nowych form modlitwy pogłębiających życie duchowe.

Spotkanie poprowadzą:

Weronika Dryl OSU - teolog, wykładowca, prowadzi rekolekcje, pisze ikony

Ks. Krzysztof Naczk - psycholog i psychoterapeuta, dyrektor Centrum Psychologiczno-Pastoralnego "WIĘŹ"

Zgłoszenia SMS na 883 009 455 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie jest BEZPŁATNE

PRZYBLIŻONY PROGRAM:

10:00                Zawiązanie wspólnoty

10:15                Konferencja wprowadzająca

11:00                Przerwa

11:30 -12:30     Ćwiczenia uważności. Praktyka modlitwy Jezusowej.

12:45                Konferencja

13:30                Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie, uczestnicy opuszczają na ten czas ośrodek = jest to też czas ćwiczenia uważności w życiu)

15:00                Praktyka modlitwy Jezusowej

16:15                Uwagi pomocne w praktykowaniu modlitwy serca w codzienności